poniedziałek, 29 czerwca 2015

Relacja z wycieczki

Nasz klub rowerowy mimo że ma niewielu członków stara się spotykać nie tylko na wyjazdach jednodniowych. Uważamy, że najlepsza integracja klubowa jest na wycieczkach przynajmniej dwudniowych, gdyż wówczas każdy jedzie spokojnie bez "piętna" szybkiego powrotu do domu.
I tak właśnie było na zaplanowanej dwudniowej wycieczce do Fałkowa.

Wyruszyliśmy małą "kigarowską rodziną" wcześnie rano.

 Trasa przebiegała bardzo spokojnie, w Radoszycach czekali już na nas dwaj koledzy z KTR Przedbórz- Fredek i Dzidek, z którymi podjechaliśmy na Cmentarz Żydowski. Następny przystanek był w Maleńcu, gdzie dzięki uprzejmości pracownicy  w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym mieliśmy możliwość zobaczyć jak pracowały w rzeczywistości maszyny na hali. Kolejny odpoczynek zaplanowaliśmy w Marcinkowie- w Stajni Artystycznej u pani Marzeny Michałowskiej-Kowalik, która prowadzi prywatną hodowlę koni czystej krwi arabskiej. Mieliśmy też po trasie wycieczki Afrykę, ale nie skręcaliśmy, bo było późno, a na wieczór zapowiedziane były niespodzianki.
 I tak pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy noclegiem w Fałkowie-u kolegi klubowego- Tadeusza Lipskiego. Ale to nie tylko był nocleg, gdyż zostaliśmy ugoszczeni przez Tadzia specjalnie dla nas przygotowanym gulaszem węgierskim..... do późnej nocy siedzieliśmy wspólnie przy stole zastawionym "różnościami" ( nie tylko z grilla).
    Niedzielny poranek spędziliśmy na CZYNIE SPOŁECZNYM- i to nie żart, gdyż pomagaliśmy doprowadzić do jakiegoś ładu i porządku zaniedbane i zapomniane przez włodarzy Fałkowa -Muzeum Etnograficzno-Historyczne. Dalsza wędrówka rowerowa przebiegała przez Rezerwat Piekełko Szkuckie, Ormanichę- miejsce pamięci z 1863r, Rudę Pilczycką, Pilczycę, Mnin, Łopuszno, Podzamcze Piekoszowskie do Kielc. W sumie po dwóch dniach jazdy na liczniku było 180 km. Dziękujemy Ci Tadeusz, że wymyśliłeś dla nas tak fajną przystań na swojej działce. Postaramy się, by weszły do tradycji klubowej  wyjazdy z noclegami u naszych znajomych i agroturystykach.
Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w zakładce FOTO- zapraszamy!!!!!
A następna dwudniowa wycieczka: Życiny-18/19 lipiec.................