poniedziałek, 30 maja 2016

Zdobyliśmy szczyt Pradziada !!!!!!!!!!!!!!!

 W sobotę 28 maja o godz. 10 na starcie przed indywidualnym wjazdem na czas na najwyższy szczyt  w paśmie górskim Wysokiego Jesionika- Pradziada (1492m n.p.m.) z klubu Kigari stanęło spośród 230 zgłoszonych osób- aż cztery z naszego świętokrzyskiego klubu Kigari. Pogoda była wyjątkowo piękna.... bo podobno nawet starzy górale spod Jesenik o tej porze roku  takiej nie widzieli.
Organizatorem już XXIV Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego "Zdobywamy Pradziada"   był Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL " Głuchołazy - można rzec ...."firma rodzinna", która wyspecjalizowała się w tym corocznym  przedsięwzięciu. Aby zapisać się na słynny podjazd należało bardzo szybko zareagować po odblokowaniu strony, gdyż limit osób był ograniczony a chętnych dużo!!!!
Trasa tej edycji (podobnie jak poprzednich) do słynnej iglicy na Pradziadzie to odcinek 9 km o pochyleniu 12-14%
 Wyniki  naszego klubu przedstawiały się następująco:
Paweł Wójcicki- miejsce  9 w  kategorii M60 z wynikiem  00:48:53
Marek Orliński- miejsce 33 w kategorii M50 z wynikiem   01:06:33
Renata Tomczak- miejsce  3 w kategorii K50 z wynikiem  00:57:26
Joanna Burtnik   - miejsce  8 w kategorii K50 z wynikiem  01:49:49
 I w tym roku dumnie maszerowała koleżanka Renata, by stanąć na pudle. A trzeba przyznać, że ciężko jest tam cokolwiek "ugrać", bo na tę imprezę zjeżdżają się prawdziwi górole. Co niektórzy wjeżdżają na szczyt po kilkanaście razy w roku- więc więcej na ten temat nie ma co się rozpisywać. Najważniejsze, że tym razem puchar za 3 miejsce w kategorii K50 nie został....w Głuchołazach, Nysie, Prudniku, Opolu czy też Wrocławiu.... bo w Kielcach też będzie dobrze wyglądał na "ścianie śmierci".