środa, 9 maja 2018

Roztoczańskie klimaty


 Tym razem  53 Ogólnopolski Rajd Kolarski PTTK "Trójprzymierze" był zorganizowany przez  LKTK WELOCYPED z Lublina.
W dniach 28.04-03.05. gościliśmy w Józefowie na Roztoczu, pomieszkując w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Roztocze przywitało nas przepiękną pogodą, która dopisywała przez cały czas naszego tam pobytu. W ciągu pięciu dni przejechaliśmy wspólnie około 300 km. Organizatorzy pokazali nam najpiękniejsze miejsca Roztocza: Basztę widokową w Józefowie,  Floriankę, Zwierzyniec z jego najciekawszymi obiektami, źródło rzeki Sopot, kamieniołom w Nowinach, Rezerwat Nad Tanwią,  Rezerwat Czartowe Pole, Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, Biłgoraj, Susiec....i wiele, wiele innych ciekawych miejsc. Trzeba pogratulować tegorocznym organizatorom "Trójprzymierza" za profesjonalizm i ogromne zaangażowanie wszystkich członków ich klubu.  MOC JEST Z WAMI KOCHANI.

Pozdrawiamy z grupy "pomarańczowej" naszą super przewodniczkę- Małgosię !!!
 
Z naszego Klubu "Kigari" zdecydowała się jechać na "Trójprzymierze" grupa dziesięciu osób. Zostaliśmy zakwaterowani w tzw. małym schronisku. Miejsce fantastyczne: spokojne, bo oddalone od jezdni.... pokoje przestrzenne, stołówka i kuchnia wyposażona we wszystkie potrzebne rzeczy, mały parking na samochody ...... no i przede wszystkim miejsce na ognisko! Po prostu czuliśmy się tam tak jak u siebie. Przez tyle już lat razem wyjeżdżamy na rajd "Trójprzymierza", że każdy zna każdego. Więc także jesteśmy klubowo rozpoznawalni. No i tu się zaczyna ta gorsza część artykułu.
Niestety już drugi rok z rzędu mamy bardzo nieprzyjemną sprawę związaną z obecnością osób będących z Kielc a nie będących uczestnikami rajdu.  Jest to  niemiłe, bo pozostali uczestnicy z innych klubów uważają klub "Kigari" odpowiedzialnych za zamęt jaki stwarzają. No cóż, bo jak nazwać poprawnym zachowaniem przeszkadzanie na obiekcie i "nękanie" uczestników, którzy nie życzą sobie obecności pseudo rowerzystów???
Zrobili klubowi "Kigari" piękną wizytówkę!  A już poniżej poziomu kulturalnych ludzi było wykręcanie kapturków przy kołach i spuszczanie powietrza z kół samochodom stojącym przy schroniskach. ( Prezesowa klubu "Kigari" szczególnie dziękuje!!)
 Kochani nieproszeni goście na zlotach "Trójprzymierza"- trzymajcie się z daleka od naszych imprez, gdyż w następnym roku "Wektor" Warszawa uprzedza, że wezwie służby policyjne ( i nie żartuje).

W zakładce FOTO zdjęcia ze zlotu ( w przypadkowej kolejności)