wtorek, 30 maja 2017

Pradziad ZDOBYTY

Klub Turystyki Kolarskiej Głuchołazy  27 maja 2017r. już po raz dwudziesty piąty zorganizował wyjątkową imprezę- XXV Ogólnopolski Rajd Kolarski "Zdobywamy Pradziada". Ten indywidualny wjazd na szczyt Jesenik- Pradziad (1492 m.n.p.m) cieszy się wielką sławą wśród lubiących takie wyzwanie kolarzy.
W tym roku także przedstawiciele naszego klubu- koleżanka Renata Tomczak i Paweł Wójcicki mieli możliwość  tworzenia własnej historii i zmierzenia się z własnymi słabościami..... Pogoda okazała się sprzyjająca. Co niektórzy mówili, że górale o tej porze roku w tym terenie dawno takiej pięknej aury nie widzieli !!!!

Pogoda -pogodą, ale te prawie 10 km trzeba było pokonać.... I ten wjazd okazał się szczęśliwy dla szefowej klubu: uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich swoich wjazdów z poprzednich lat! Wynik 00:55:52 dał jej trzecie miejsce w grupie wiekowej. A trzeba dodać, że różnice między pierwszym,  drugim i trzecim  miejscem były sekundowe- tym bardziej  podnosi to  prestiż ŚKTK  "Kigari" z Kielc. A dodatkowo należy wspomnieć to, że w ogóle jedynie 3 medale z 25 edycji Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego "Zdobywamy Pradziada" (wersja limitowana!!!!!) powędrowały do Kielc.
Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie Nas w Ludvikovie i mamy nadzieję, że choć zamysł jest taki, że to była ostatnia edycja tej imprezy- to pomyślą o innej formie organizacyjnej. Bo jak można rezygnować z kolejnej edycji wjazdu na Pradziada skoro w 15 minut online zapisało się na nią 200 osób?????