poniedziałek, 19 czerwca 2017

Wspomnienia z 57 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

Miasto Świdnica w tym roku była bazą 57 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.  Świdnica to perełka Dolnego Śląska: miasto o wielkiej historii a jednocześnie urokliwe i  klimatyczne.
Przez pełny tydzień ponad 580 rowerzystów przemieszczało się  koło Kościoła Pokoju, Katedry, przez  przepiękny Rynek i przynależne jej uliczki na wyznaczone przez organizatorów trasy. A trasy były nadzwyczajne:
-śladami krzyży pokutnych
-ślężańska ( oczywiście" gwóźdź" programu to wspinaczka na szczyt Ślęży)
- zabytki techniki
- zamki i pałace ( między innymi Zamek w Książu)
 - trasa widokowa
-trasa militarna  czy też rowerowa procesja Bożego Ciała
Jak widać- każdy mógł znaleść coś dla siebie!!!
No właśnie!!!!- każdy
A tu druzgocąca niespodzianka: z województwa świętokrzyskiego można by powiedzieć brak zainteresowania tak piękną imprezą z wielkimi tradycjami.
Skrupulatnie patrząc na listę uczestników można było się doliczyć:
 - cztery osoby ze Staszowskiego Klubu Rowerowego
- jedną osobę (przodownika ptkol) ze Świętokrzyskiego Klubu "Kigari"
-oraz niezrzeszonego ( ale nie zawsze tak było...) obieżyświata- Marka Kwaśniewskiego z Suchedniowa- pasjonata, który kolekcjonuje odznaki tylko zdobyte i udokumentowane  swoim uczestnictwem na imprezach rowerowych.!...poza tym....
Nie ma się czym pochwalić, co????
Czy to znowu oznacza, że w dziedzinie rowerowej województwo świętokrzyskie także jest na samym końcu????
Górale świętokrzyscy- obudźcie się!!!
Nie "pedałujcie" tylko wokół Kielc robiąc  niepotrzebnie zbędne kilometry. Polska jest piękna- dołączcie do pasjonatów, którzy integrują się wspólnie jeżdżąc rowerami ...zwiedzając-odpoczywają przy muzyce i programach specjalnie przygotowanych dla uczestników  takich fantastycznych zlotów. Jeżeli ktoś z czytających do końca ten artykuł zmieni zdanie i postanowi zobaczyć "co to za żaba" taka impreza informuję, że kolejna edycja zaplanowana jest w miejscowości Boszków Letnisko  (organizator PTTK Kościan) - 26 maj- 2 czerwca 2018 roku ( będzie to  już  LVIII  Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK). Planując dalej.... LIX w 2019 roku- Nysa..... a w 2020 roku- Chmielno  k/Kartuz.
A kuku!!!!!....... bo  Kurozwęki będą bazą  Międzynarodowego Zlot UECT w lipcu 2018r. 

 I takie dodatkowe pytanie: ciekawe ile osób z województwa świętokrzyskiego wybiera się na sierpniowy 66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Raciborzu????? czytaj: raciborz.pttk.pl/66zlot/pl/