poniedziałek, 21 sierpnia 2017

66 Centralny Zlot Turystów Kolarzy - Racibórz 2017

Organizatorami tegorocznego 66 już Centralnego Zlotu był Odział PTTK w Raciborzu. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli naszego klubu- Ania, Renata i Stasiu przez cały tydzień przemierzali rowerami trasy wokół Raciborza. Zlot dał możliwość dokładnego poznania miasta Raciborza i jego zabytków, poznanie przepięknych tras rowerowych w powiecie raciborskim i tras po czeskiej stronie oraz przede wszystkim integrację braci rowerowej z całej Polski a także Ukrainy, Francji i innych państw.
Przygodę rowerową rozpoczęliśmy troszkę nietypowo, gdyż w sobotę zaczęliśmy od zwiedzania raciborskiego browaru- ale może to i dobrze, gdyż degustacja piwa sprawiła, że wszyscy ochoczo dyskutowali i przypominali sobie poprzednie imprezy rowerowe.
Oficjalne rozpoczęcie zlotu nastąpiło w niedzielę na Zamku Piastowskim. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek i wiele innych atrakcji jak chociażby zwiedzanie Zamku i miasta (aboretum, mini ZOO) z przewodnikiem.
Bardzo interesujące było zaproszenie do zwiedzenia  obserwatorium geofizycznego  i mini muzeum sejsmologicznego, gdyż jest to unikatowy obiekt zamknięty dla potencjalnych turystów. Każdego dnia  wszyscy spotykali się przed wyjazdem na trasy przy bazie głównej. Wśród ponad 500 uczestników czasami mieliśmy możliwość "fotować" się z przyjaciółmi. I tak np. uwieńczyliśmy  spotkanie zdjęciem w nowiutkich koszulkach klubowych  warszawski klub rowerowy Wektor, z którymi ostatnio jeździliśmy na tegorocznym Trójprzymierzu w Przedborzu😀.
Impreza była bardzo dobrze przygotowana przez organizatorów- świetnie przygotowana broszurka opisująca dokładnie trasy i wyjazdy z miasta,  profesjonalne prowadzenie, opieka na każdym "kilometrze", poczęstunki, wspaniałe wycieczki do Opavy, Ostravy, Bohumina a także innych polskich atrakcji Górnego Śląska.

  Ukłony wielkie dla komandora- Piotra Armatysa i jego zespołowi przesyłają  świętokrzyscy rowerzyści.

(kilka fotek w zakładce FOTO)