wtorek, 7 maja 2019

54 Wiosenny Rajd Kolarski PTTK "Trójprzymierze 2019" w Kozienicach

 Od pięćdziesięciu czterech lat grupa zaprzyjaźnionych rowerzystów z Warszawy, Kielc i Lublina spotyka się weekend majowy, by wspólnie poznawać polskie krajobrazy. Piękna przyroda każdego roku jest odkrywana w innej części Polski- tym razem gościliśmy w Kozienicach. Słynną Elektrownię Kozienice mieliśmy okazję widzieć z bliska, ale to tyle z przemysłowego miasta, bo gospodarze tegorocznego "Trójprzymierza" pokazali przybyłym na zlot rowerzystom takie zakątki, które zapierały dech i cieszyły oczy.
WKK "Wektor" to zgrana grupa rowerzystów, która potrafi (pomimo trudności jakie to zazwyczaj w klubach bywają) współpracować zgodnie i efektywnie. Znaleźli świetną bazę, opracowali super trasy i program zajęć wieczornych.
Potrafili sobie wzajemnie pomagać, byli zawsze tam, gdzie ich potrzebowano jako gospodarzy "Trójprzymierza"..... byli w pracy a nie na urlopie.
Wielkie ukłony dla WKK "Wektor" za pracę na rzecz 108 uczestników tegorocznego zlotu!!!!Następnym gospodarzem ( 2020 rok)  powinien być Świętokrzyski Klub Turystów Kolarzy PTTK" KIGARI", no ale skoro "ktoś" przespał całą zimę ( przepraszam- nie spał, bo zebrania klubowe odbywały się, tylko pewnie były inne ważniejsze tematy niż szykowanie i zaplanowanie imprezy w 2020r).
 Zresztą, od dawna przecież wiadomo, że lepiej być uczestnikiem i brać co mu dają, niż udzielać się społecznie na rzecz innych!
Jednym słowem: nie ma chętnych do pracy na rzecz Trójprzymierza......
A może ktoś celowo przyczynił się do upadku klubu?

 Jedno jest już pewne:  Zlot będzie za dwa lata......przykro, że już bez uczestnictwa rowerzystów z Kielc

tekst-Renata Tomczak
zdjęcia - Małgorzata Mrówka