wtorek, 30 lipca 2019

Artykuł z serii: Prywatny urlop rowerzystów ze społeczności Kigari....

 Zakręcony Rajd Rodzinny z Gminą Sitkówka-Nowiny: 28.07.2019
 Czas wakacyjny sprawia, ze szukamy różnych sposobów na wypoczynek. Rowerzyści oczywiście szukają ciekawych imprez zgodnych ze swoim zainteresowaniem. W niedziele 28 lipca 2019r. wraz z "kolegen" Pawłem trafiłam do Nowin, gdzie akurat organizowany był kolejny rodzinny rajd rowerowy.

Rodzinny Rajd Rowerowy???...….super, jedziemy!!!
Zakręcony Rajd Rowerowy obejmował trasę: Nowiny- Trzcianki - Kowala - Radkowice - Lipowica - Przymiarki - Starochęciny - Podzamcze Chęcińskie - Chęciny - Szewce- Nowiny 
 Trzeba przyznać, że najdzielniejsze były dzieciaczki, które pomimo gorąca i trudnej trasy ( jak dla nich oczywiście)  bardzo dzielnie pokonywały kolejne kilometry. Najważniejsze- od początku do końca trasy, którą zaplanowano liczba uczestników pozostała niezmieniona. Miła atmosfera i piękna pogoda to przecież wspaniały sposób na spędzenie niedzieli. Na Rynku w Chęcinach obowiązkowo była przerwa na lody i ciastka z tutejszej sławnej cukierni Ramiączka!!!!
Po solidnym odpoczynku grupa ruszyła na miejsce planowanego grilla, czyli szkoły w Szewcach., gdzie przygotowane były napoje i kiełbaski.
Każdy z przyjemnością schował się pod wiatę, gdzie można było skosztować przygotowany posiłek.
Przyglądając się grupie rowerzystów zauważyłam, że są fajną gminną "rodzinką" i z wielką przyjemnością spędziłam z nimi niedzielę.


 Bardzo polecamy - Renata T i Paweł W.
zdjęcia- Łukasz Barwinek